Kathmandu Objects, objektové vývojové prostředíTady si můžete stáhnout pár prográmků, otázkou ovšem je, k čemu vám budou.

První je HTML parser, který z HTML kódu vytváří strom, jež pak můžete dále zpracovat. Jistý popis, oč jde, naleznete v Zápisníku. Zdrojové kódy v ZIP souboru mají 24 kB.

Druhý projekt je mnohem rozsáhlejší. Je to vývojové prostředí pro Smalltalk, dotažené do poměrně zralého stavu, kdy je funkční runtime, překladač, debugger, část základní knihovny tříd i prostředí. Tento projekt má i vlastní stránku, kde najdete základní popis. Původně jsem tento software zamýšlel jako komerční projekt, ale bohužel mi stávající pracovní vytížení neumožňuje věc dotáhnout do konce. Protože je v tom ale hodně práce, nabízím kompletní zdrojový kód případným zájemcům pro studijní nebo jiné účely, ať je z toho alespoň nějaký užitek. ZIP soubor má 1.2 MB a projekt lze přeložit překladačem Microsoft Visual C++ 6.0.

Výměna skriptůTřetím programem ke stažení je katalogizační software Version 5. Tímto projektem jsme se s Pepkem snažili před několika lety zbohatnout. On působil v roli šéfa a kibice, já byl programátorem. Úkolem, který jsme si dali, bylo vyvinout dokonalý software pro katalogizaci souborů na disketách, kompaktních discích a všemožných dalších médiích. Zvolil jsem sice elegantní a teoreticky dokonalou koncepci, ale díky ní byl program neúnosně hardwarově náročný - hlavně ty vznikající katalogy byly skoro větší, než původní obsah katalogizovaných médií. Proto jsme po tuto cestu ke zbohatnutí zavrhli. Případný zájemce najde ve zdrojových kódech například knihovnu na rozbalování ZIP souborů, ale také třídy na přehrávaní MIDI souborů. ZIP soubor má 500 kB.

Posledním programem je Výměna skriptů. Server Na vrcholu, který poskytuje zdarma sledování návštěvnosti stránek, od února 2002 nabízí nový, rozšířený skript, jenž umí zjistit rozlišení obrazovky klienta. Protože manuální skriptů výměna u mnoha stránek může být velmi zdlouhavá, sestrojil jsem tento báječný program, který to provede za vás.

Nejdříve nastavte počáteční a koncový řetězec, podle něhož program najde v kódy stránky starý skript - podívejte se na zdrojový kód vašich stránek a vložte řetězec přes clipboard. Následně zadejte vaše identifikační číslo a vygenerujte nový skript. Nyní přejděte na druhou stránku a stiskněte tlačítko pro výběr souborů. Vyberte všechny HTML soubory, u nichž si přejete výměnu skriptu provést. Stiskněte "Otevřít" a je to.

Zkompilovaný program má 49 kB, ZIP soubor s kompletním zdrojovým kódem 46 kB.

V případě nejasností, problémů nebo pokud máte dotazy či připomínky, pošlete e-mail nebo použijte formuláře.

Howadoor, 28. ledna 2002

 

Nějaký vzkaz pro Howadoora?
Chcete-li odpověď, napište zpáteční adresu.