Oficiální adresa stránek je http://www.psynet.net/howadoor. To je ale pouze přesměrovávací server, který používám, abych mohl v případě potřeby stránky přenést jinam a adresa zůstala stejná. Nejdříve byly na serveru mujweb.cz, ale ten mizera naprosto zklamal. Proto jsem je po dvou týdnech přenesl na server freeyellow.com. S tím jsem zatím docela spokojený. Nepadá, jede jakžtakž rychle a neotravuje příliš s reklamou. Ten jeden banner se dá snést. Taky není český (jsem poněkud anti-vlastenec). Pokud ale najdu něco lepšího, stránky zase přemístím. Na mujweb.cz je dnes už jenom stránka s přesměrováním.

Návštěvnost sleduji od začátku pomocí serveru navrcholu.cz. Nějaké viditelné počitadlo zatím nemám, možná přibude časem, ale určitě ne na titulní straně. Pokud se chcete podívat na statistiku, skočte na http://web.navrcholu.cz/cestovani a nastavte si raději přehled na celý rok, jelikož na denním mě taky vůbec nemusíte najít. Od osmého dubna 1999 zkouším další statistiku na serveru webstats.netlogics.nl. No a nejnověji (zhruba od desátého dubna 1999) se návštěvnost sleduje i pomocí statistik z http://www.toplist.cz (tady se stránky řadí podle denního průměru návštěvnosti). Ještě uvážím, jestli vám nedám možnost si statistiky stáhnout přímo odsud, ale zatím se mi nezdá, že by to někoho zajímalo. Ani mě už zase tak moc nebaví zjišťovat, z jakých adres jste přišli a pak ty počítače atakovat jako správný hacker, hahaha, I love DoS on IIS!.

Stránky lze vyhledat pomocí Altavisty, na zmiji, v atlasu a po jistých problémech nakonec i v seznamu. Nic jsem si od registrace na zmíněných pofidérních serverech nesliboval, a tak jsem byl mile překvapen, že se sem dostává víc než polovina náštěvníků prostřednictvím těchto služeb. Zkusím to po nějaké době vyhodnotit přesněji a vrazit to sem. Docela úspěch jsem měl i s registrací na http://kudykam.pinknet.cz, ale tam je to jen na pár dnů nebo týdnů.

Je to spáchané v Netscape Composeru, protože FrontPage dělá šílené zvrhlosti, strašně veliké a dají se prohlížet jenom ve Vybuchovači verze o tři čísla větší, než je ta poslední dostupná. O exportu ze stávajícího Wordu ani nemluvím. Kupříkladu Jap sepisuje své japíčiny v Notepadu, ale já to potřebuji udělat rychle a nechci se HTML moc učit a tak potřebuji WYSIWYG. Bohužel Kompostér taky není nic moc a tak stále zápolím se zarovnáními a mezerami, které mi samočinně vkládá a krade. Snažím se, aby to bylo vidět jak v Útěku ze Sítě, tak ve Vybuchovači a abyste nepotřebovali JavaScript, Javu ani podobné šílenosti. Těmhle perverznostem neradno důvěřovat, to vím moc dobře, protože se živím jejich programováním. Též rámy tu neuvidíte, řekl bych, že se bez nich obejdu.

Ale nechoďte na mne s tím, že se na to nedá koukat z nějakých znakových prohlížečů nebo třeba z Opery pod Windows. Jestli vám to blbne na Macu nebo Linuxu, tak se tím možná zabývat budu. Kódování je Windows 1250. Jsem ochotný to změnit, pokud by to něco přineslo, ale vždycky bude jenom jedno a žádný výběr dělat nebudu. Nastavte si prohlížeč.

28. listopadu 1999
Na freeyellow dnes poskytují 11 megabajtů místa. Zatím to stačilo, ale když jsem chtěl na web dát větší soubory s naskenovanými mapami, stačit to přestalo. Navíc se ukázalo, že server odmítá soubory větší než asi 1.5 MB a ke všemu vůbec nesnáší soubory s příponou MP3 (to když jsem chtěl uploadovat hudbu). Nezbylo mi nic jiného, než tyto soubory rozmístit po jiných freewebových serverech - k dnešku jsou to Geocities, Crosswinds a Miesto. I když jsem si vědom toho, že vůbec nejlepší by bylo mít všechny soubory Howadoora na cestách pohromadě, zatím to jinak nejde. Jestli časem najdu spolehlivý server, který poskytne bez nějakých omezení dostatečný prostor a nebude v doméně .cz, všechny stránky na něj přemístím. Pro zajímavost - našel jsem jeden takový v Číně (i když to o sobě sám neříká, všeobecně se ví, že jej provozuje čínská rozvědka), jenže - je celý v čínštině. 

Celá věc se při běžném prohlížení pravděpodobně nijak zvlášť neprojeví, ale kdybyste si chtěli stáhnout celého Howadoora na cestách nějakým offline stahovačem, pravděpodobně vám ty externí soubory budou chybět. Buď si je musíte nahrát jinak nebo svůj stahovač nějak rafinovaně nastavit.

27. února 2001
Už je všechno úplně jinak. Z FreeYellow jsem se přestěhoval na CrossWinds a odtamtud na www.sweb.cz. Je to sice v české doméně, ale díky tomu rychlejší, než to bylo předtím a navíc úplně bez reklam - tedy kromě toho banneru, který jsem sám přidal na každou stránku dole. Ten tam není ani tak kvůli propagaci (účinnost je mizerná až žádná), ale kvůli statistikám, které mi z výměnného bannerového systému posílají.  Howadoor na Psynetu taky zkrachnul, takže nová adresa je www.biosys.net/howadoor a howadoor@seznam.cz. A stránky už nedělám v Composeru, ale v Microsoft FrontPage 2000 . 

 

Nějaký vzkaz pro Howadoora? Chcete-li odpověď, napište zpáteční adresu.