* http://howadoor.wz.cz/index.html
Seznam všech kapitol Zápisníku
Můžete mě najít na ICQ. Možná. RSS kanál Howadoora na cestách

Únor - červenec 2000

Na stránkách jsem nepracoval. Nic jsem nepřidával, nic jsem nezlepšoval, ani na statistiku jsem nekoukal. Nechtělo se mi. Měl jsem dost práce, která mě živí a dost jiné zábavy, která mi připadala lepší, ale hlavně se mi vůbec nechtělo. A to je slabé slovo, pomyšlení na nějakou práci na webu mě úplně zhnusovalo. Ztratil jsem jakoukoli motivaci něco sepisovat. Proč taky? Kvůli pár cizím lidem, co se jim to stejně moc nelíbí a i kdyby líbilo, tak co z toho? Kdysi jsem aspoň chtěl, aby se někdo přihlásil a někam se mnou jel, ale už mě to taky přešlo. Raději pojedu sám a nebudu se muset s nikým dohadovat. Naprostá deziluze. 

Omlouvám se jenom dvěma lidem, kteří to tak trochu odnesli. Prvním je Radek Hýbl, který v prosinci 1999 ochotně souhlasil s rozhovorem o jeho cestách a pak pilně odpovídal na mé otázky. Rozhovor jsem dokonce přepsal, opravil chyby, ale abych ho na stránky umístil, k tomu jsem se už nedonutil. Tím druhým člověkem je nejvěrnější čtenářka Howadoora na cestách Alena. Úplně ji vidím, jak si každý den v knihovně přinese k počítači svůj jogurt a rohlík (trpí totiž duševní poruchou, která jí velí snažit se zhubnout), najde si tyto stránky a ejhle! Zase nic. Jestli ona už z toho nemá, nebožačka, žaludeční vředy. 

Že se tu nic nového neobjevilo neznamená, že se nic nedělo. Naopak, podnikl jsem dost zajímavých cest, o kterých by se dalo napsat. Třeba jízda na kole okolo Slovenska, ta se opravdu vyvedla. Nebo tři týdny na pustém Islandu, ty byly taky docela pěkné. A spoustu menších akcí, třeba přechod Žďárských vrchů, Orlické hory, únorová cesta na Vranov, západní Tatry… O tom všem by se dalo něco napsat. 

A taky možná napíšu. Nic neslibuji, ale poslední dobou cítím jakousi sotva znatelnou chuť se ke stránkám vrátit. Zatím jsem vylepšil Plány, teď se vracím k Zápisníku a shromažďuji materiály na pořádný článek o některé z cest. Jestli mě to zase nepřejde, tak se tu možná časem něco objeví. Ale opravdu za nic neručím. 

S koncem května mi skončila státní otrokárna, zvaná civilní služba. Pravda je, že už jsem to poslední půlrok flákal strašným způsobem (který mi ovšem bez problémů procházel - v té odporné instituci stejně nikdo nic nedělá), ale stejně mám od té doby mnohem víc času a můžu podnikat skoro všechno co mě napadne. A že mě toho napadá docela dost! Jediná nevýhoda, kterou to přineslo, je, že už nemám internet on-line na stole celý den, ale musím se připojovat buď z domu, což je nákladné, nebo z firmy, kam zase chodím jenom tak jednou, nejvíc dvakrát týdně. Proto nečekejte aktualizace jednou denně jako kdysi, ale spíše jednou týdně. Pokud, znovu připomínám, vůbec nějaké aktualizace budou a nepřeváží má lenivost a znechucení lidstvem. 

Pokud budu na stránkách pracovat, pak jedna z věcí, kterou udělám nejdřív, bude jejich přemístění ze serveru FreeYelow na server Crosswinds. Hlavním důvodem je to, že na FreeYellow před časem začali přidávat ke stránkám náramně odporné reklamní okénko, které vyskočí a otravuje. Na Crosswinds nejsou žádné povinné reklamy a navíc nabízí neomezený prostor, takže bude dost místa na mapy a zvukové záznamy. Jenom musím ještě vyřešit posílání zpráv přes formuláře, protože ty z FreeYellow přemístěním ztratí funkčnost. Pokud ale používáte adresu www.psynet.net/howadoor, tak byste ani žádnou změnu zaregistrovat neměli. A i když máte třeba někde poznačené odkazy přímo na stránky na FreeYellow, ani tak se vás to nedotkne, už to mám promyšlené. 

Tak teď jen s chutí do toho, aby Howadoor na cestách zase ožil.

 


 


Nějaký vzkaz pro Howadoora? Chcete-li odpověď, napište zpáteční adresu.

http://www.bravenet.com/