* http://howadoor.wz.cz/index.html
Seznam všech kapitol Zápisníku
Můžete mě najít na ICQ. Možná. RSS kanál Howadoora na cestách

Leden 2001

Středa 31 

Tak se zdá, že na CGI Freebies už to zase funguje. Ale ještě nějaký čas počkám, až to bude opravdu jisté.

Úterý 30 

A je po návštěvní knize. Server CGI Freebies se včera večer odmlčel a je tuhý až doteď. Tak jsem zase všechny odkazy na knihu zrušil a je to. Uvidím, jak se dál situace vyvine, a jestli se ten server vzpamatuje, tak to zase zapnu. Víc než 24 hodin se nedalo přihlásit na Sweb , takže jsem nemohl nahrát změny svých stránek… neškodilo by tomu internetu trochu víc spolehlivosti.

Ondra včera a dnes sestavuje další čtyři Athlony, tentokrát dokonce gigahertzové. Včera se to obešlo bez zvláštních událostí, jestli něco ztropil dnes, to nevím, jelikož do firmy jdu až zítra. Tedy pokud se zítra pohnu, protože mě začalo zase hrozně bolet v zádech. Zajímavé je, že na druhé straně než obvykle a také to, že vůbec netuším, z čeho to může být, když jsem byl naposledy v posilovně v sobotu.

Vyhrabal o oprášil jsem starší textík Za krásami přírody, který pojednává o zimním výstupu na Lysou horu.

Pondělí 29 

To bych nikdy neřekl, jak může být složité zprovoznit návštěvní knihu. Cítím jako nutnost pochválit tady server, který ji provozuje - http://www.cgifreebies.org/ - jelikož je to jeden z mála serverů, který to dělá opravdu zadarmo a nenacpe vám do vašich stránek tuny nechutných reklam. Tak tu knihu vyzkoušejte, jestli to aspoň trochu funguje a jestli jsem ten zápas s horami zcela neprůhledných skriptů a odkazů vyhrál já nebo ty skripty. A když už jsem u té chvály, tak Allaire Homesite je pěkně blbý editor pro HTML. Sice lepší než drátem do oka, ale to je asi tak všechno. Mám verzi 4.5.1 a przní to skripty, jak nastavit pozadí v tabulce, na to jsem dosud nepřišel, nemá to slušná kontextová menu a ukládá to neuvěřitelně dlouho. A ještě - zkoušel jsem Netscape 6 a je to něco zcela hovadského. I tyto, nijak složité stránky, se zobrazí špatně, přesto, že Netscape 4 je zobrazí zcela správně a ani Internet Explorer s nimi nemá nejmenší potíže. Hrozný zmetek, ten NN6. Dodávají k tomu Netscape Composer, ale je to stejná hrůza jako Navigator. Nepoužitelný bastard.

Do stránky o výletu na Fatru jsem zamontoval výňatek z Ottovy encyklopedie, ale nevím, jestli jsem udělal dobře, protože podle Otty jsem ve skutečnosti na Fatře vůbec nebyl. Taky jsem posbíral na webu pár fotografií, když ty mé ještě nejsou hotové.

Neděle 28 

Dnes je velmi krásné počasí. Uf, jaké by to bylo nádherné bloudit někde po horách, k večeru vytáhnout žďárák, někde ho jen tak pohodit a zalézt si tam… No nic, jdu dělat tu návštěvní knihu. Na hory dojde nejpozději 9. února a možná i dřív. Ostatně jsem utahaný jako pes, neb jsem makal čtyři dny po sobě v posilovně a v noci se pořádně nevyspal.

Nalil jsem do sebe žejdlík kafe a dopsal zprávu o tom, jak jsem na Fatře testoval žďárák. Kdybyste chtěli taky testovat žďárák, tak se podívejte na stránky firmy Tilak, která je nabízí. Teď bych měl dopsat konečně ten Island, už mi psalo dost lidí, že by si o tom něco rádi přečetli, jenže kazety s nahrávkami mám doma a tam pojedu až příští víkend. Navíc toho je tak na dva dny psaní. Nejbližší aktualizace bude asi rozhovor s Platarim, pokud z něj vypáčím poslední odpovědi - ale moc se netěšte, bude to hrůza. Ještě mám připraveno do rubriky Howadoor chytrákem něco o stanech a stanování a jídle, ale kdy to tam dám, to taky nevím, neb mám spoustu jiné práce.

Sobota 27 

Šťoural zase poslal mail:

Teda ty teda ale kecáš. Tu kartu ti to přeci sežralo už dávno. A s tím XML a Leninem to neber zas tak vážně. Myslel sem, že budeš mít radost, že ty tvé "bláboly" se snaží někdo číst  pozorněji, a ty " to sem si se zápisníkem naběh". Pokud tě to tedy stálo několik hodin života s blbou náladou, tak mi to odpust.
Hlavně že jsi našel tu peřinu na přikrytí, aby si ještě víc nenastydl. Teď je to zase psáno z jiné adresy. Nevěřím, že nevíš kdo to píše. Jestli mi na tu zveřejněnou přídou náké vííííry tak tě …..(mohlo by to být použito proti mě).
Ahoj - Tvůj občasný čtenář.

Kartu mi bankomat sežral opravdu už před časem, ale tehdy jsem měl štěstí a dostal jsem ji za pár minut zpátky. Tentokrát je to horší, neb kartu nemám stále, a to jsem se pro ni ve čtvrtek stavoval v bance. Hnusná banka, jak já ty banky nenávidím! A pro podobné šťoury zřídím návštěvní knihu, ať si zapisují své divné názory tam, já to taky tak dělám a jak někde vidím návštěvní knihu, tak tam okamžitě napíšu pár nadávek a hned je mi lépe. Už jsem se zaregistroval na jednom serveru, jenom teď musím udělat nadpisy a nějak to zprovoznit, což není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Po tom, kdo se skrývá za IP adresou jsem nepátral, jelikož když chce někdo zůstat anonymní, ať je, já proti tomu nic nemám. A blbou náladu mám v zimě skoro pořád, protože je tma a to já nemám rád. Nejhorší je to v únoru, to bych vraždil.

Pátek 26 

Cestou z práce zachtělo se mi koupě knihy o JavaScriptu, neb jsem zamýšlel o víkendu tuto problematiku řádně nastudovati. K tomu mne vedla snaha pomoci jednomu mému příteli, který svěřil se mi se záměrem probourati se do několika webových prezentací a ty ohavným způsobem zneuctít. Onen přítel však nedisponuje znalostmi k tomu dostačujícími, pročež požádal mne, zda bych mu s jeho bohulibou činností nepomohl, a já souhlasil. Jenže, to byste nevěřili, všechny ty debilní knížky o JavaScriptu jsou vyprodané! Opravdu, asi to nějak frčí nebo co, ale všechny ve všech knihkupectvích se prodaly a tak nemám nic. Ale to nás nezastaví, hned v pondělí si stáhnu něco z internetu a hackovat se bude až budou webmasteři zelenat.

Čtvrtek 25 (smrdí sobotou) 

Tak jo, přiznávám, to jsem si vymyslel, s tou knížkou o XML.

Středa 24 (spíš ne) 

Zajímalo by mě, jestli je na krájení kaktusů zapotřebí nějaký speciální nožík? Ptal jsem se v obchodě, ale nevěděli, tak jsem si tam aspoň koupil knížku. Jmenuje se "XML: Kompletní průvodce".

Úterý 23 (možná) 

Bankomat mi sežral kartu, neboť jsem zapomněl PIN. Naštěstí to bylo přímo na pobočce, kde mám účet, tak jsem tam šel a kartu mi za pár minut vrátili. PIN mi ale neřekli, tak jsem to zkusil po chvíli v jiném bankomatu a karta je sežraná znova.

Kdysi dávali v neděli ráno takový dětský pořad, Jů a Hele se to jmenovalo. Asi si taky pamatujete, to byli takoví panáci a byli to ti dobří a pak tam byli ti zlí a zajímavější a ti se jmenovali Muf "Supermuf" a Harry Šoumen "Zlaté ptáče". Ono to s tím dobrý-špatný nebylo zase tak jednoznačné, ale to není podstatné, podstatné je, že občas měli (Muf a Harry) skutečně dobré hlody, někdy až takové mírně surrealistické. Jednou zpívali píseň s textem "Mám chuť krájet kaktusy/Ať si všichni hartusí/Nebudu se na nic ptát…", a na tu jsem si právě v noci vzpomněl a chtěl ji stáhnout přes Napster a jak to dopadlo? Blbě. Nemám nic. RIAA se mi směje.

Pondělí 22 (tentokrát opravdu) 

Už jsem se trochu prospal a jsem svěží jako… no třeba jako… jednoduše svěží. A je pondělí, ne jako to včerejší pondělí, které bylo vlastně neděle a já si myslel, že si jeden den napracuju dopředu a pak se budu moct válet, jenže se na to vzápětí přišlo. A přišel na to jeden člověk z IP adresy 62.168.20.10 , což nevím, co je zač. Tak ať. Hm… začínám mít dojem, že to s tou mou svěžestí nebude tak vážné. Asi si radši lupnu pár efedrinů, trochu si zacvičím, pak si dám Rohypnol a zase zpátky do postele. To bude jistější, než tu sepisovat zbleby.

Ale počkej, ty rýpale, během pár dnů tady bude rozhovor s šíleným Petrem Lieblem vulgo Platarim, ještě rád budeš vzpomínat, jak sis v neděli četl o pondělku! Špendlíčkem hrabat budeš, až to na tebe vtrhne!

Pondělí 22 

Doplnil jsem Zápisník. Na několika místech jsou události mírně zpřeházené, ale to snad ani tolik nevadí. Budu ho muset dopisovat častěji, po delší době v tom mám už zmatek.Navíc jsem našel ve starších záznamech pár otřesných hrubek, doufám, že si jich zatím nikdo nevšiml. Do rubriky rad a návodů jsem doplnil tři odstavce o tom, jak je dobré kromě délky spacáku znát i jeho šířku dřív, než ho koupíme. Škoda, že jsem se tím sám neřídil.

Doposud jsem všechny stránky vyráběl pomocí Netscape Composeru, teď zkouším Allaire Homesite . Nevypadá to zle, ale k dokonalosti to má taky pěkně daleko. Stejně je zvláštní, že ještě nikdo neudělal skutečně dobrý a bezchybný WYSIWYG editor pro HTML.

Došel mi mail:

Asi se budu muset Leninovi omluvit. Do dneška jsem nevěřil, že se dá dnes vědět co jsem dělal zítra. A ejhle stačí si stáhnout jeden zajímavý obrázek (viz 18.1)a již Howadoor nejméně 21.1 ráno ví co dělal 22.1., ale že by při tom v prosinci nevěděl, jakou si koupil knížku v říjnu?? Asi má ten KOMMUNIZMUS přece jen zase nějaké nedostatky.

Nebo že by si dělal sbírku??:

Říjen 2000
Pátek 27   Pořád to blbé programování, už mi to leze na mozek. Šel jsem si koupit alespoň nějakou knížku, abych přišel na jiné myšlenky. Nakonec jsem si jednu koupil, jmenuje se Kompletní průvodce XML.
Prosinec 2000
Pátek 15   Koupil jsem si knížku, jmenuje se "XML: Kompletní průvodce".

Já si raději ten obrázek stahovat nebudu.
Ahoj.

Asi to budu muset nějak vysvětlit. Především se autorovi nezdá, že se do Zápisníku podíval v neděli a už tam bylo něco o pondělku. To se mu nezdá docela správně. Aktualizoval jsem Zápisník za celý měsíc najednou a trochu jsem to přeťáp', no. Co se týče XML, tak to jsem elegantně vyřešil pomocí přepsání historie, k čemuž mne právě inspiroval ten komunistický obrázek. A vůbec, já mám v hlavě zrovna takový chaos, že nemůžu najít ani peřinu, abych se trochu prospal a vy tu na mě s nějakými daty. Jsem netušil, že to někdo čte tak důkladně. Úplně se děsím, co zas ten šťoura vyšťourá, pak se zas budu muset omlouvat a přepisovat a ztrapňovat. To jsem si zas naběh', se Zápisníkem…

Čtu to po sobě a nedává mi to vůbec žádný smysl. Jdu spát. A není pondělí, ale neděle, to uznávám a jdu.

Neděle 21 

Server CrossWinds se vzpamatoval do té míry, že se alespoň můžu přihlásit ke svému účtu. Stránky jsou všechny v tahu. Nahrál jsem alespoň novou titulní stranu s přesměrováním na www.sweb.cz/howadoor, z domu po telefonu žádné těžké megabajty uploadovat nebudu. Až v úterý ve firmě se uvidí, co dál. Jestli obnovím CrossWinds nebo zůstanu na www.sweb.cz. Asi to druhé, nejsou tam žádné reklamy a je to i rychlejší. Ale budu muset nějak zprovoznit přesměrování přes Psynet, pořád to nefunguje. Poslal jsem jim vzteklý mail, ale vrátil se jako nedoručitelný.

Já už jsem se taky vzpamatoval a večer vyrážím do fitka, jak my svalovci říkáme (sem se dočet').

Už jsem zpátky. Na to, že se mi podařilo za poslední tři dny zhubnout tři kila, jsem to tam dneska bušil docela dobře. A zdá se, že mi to prospělo, rozhodně se cítím líp. Možná jsem neměl být měkáč a měl jsem jít už včera.

Sobota 20 

Cítím se jak mátoha, ale kupodivu horečku nemám. Ale blbě je mi dost, ani do posilovny jsem nešel. Až zítra. Z Karpat taky nebude nic, ostatně se oteplilo a tak to ani nemá moc cenu. Příští víkend asi pojedu zase na chalupu do Orlických hor, vyráchat se v zamrzlém bazénku a můžu si vzít žďárák a spacák s sebou.

Přišel mail od Michala Brožka, který organizuje únorovou akci na Velké Fatře. Termín je definitivně devátého února, trasa je z Dolného Harmance přes Krížnou a Ploskou na chatu pod Borišovom a odtamtud do Ružomberka. Pokud má někdo zájem, tak je nejvyšší čas se přihlásit.

Večer dávali v televizi na ČT2 dokument o Egonu Bondym vulgo Zbyňku Fišerovi. Dokument dobrý a ten chlap nakonec taky dobrý, především dobrý magor. Magor tam ostatně vystupoval taky.

Pátek 19 

Přivezli mi zpátky opravenou televizi. Děsil jsem se, kolik si naúčtují, když mě tak vypekli s tou zárukou, ale nechtěli za to nic. Trochu jsem jim křivdil.

V noci jsem dostal hroznou zimnici a taky asi horečku, musel jsem si zalézt do spacáku a na to si dát ještě peřinu, abych se aspoň trochu zahřál. To by mě zajímalo, který mizera mě nakazil.

Čtvrtek 18 

CrossWinds je pořád K.O., stránky nefungují. Po delším hledání jsem založil nový účet na www.sweb.cz. Sice mě štve, že je to v doméně CZ, ale nic jiného bez reklam a jiných přiboudlých omezení jsem nenašel. Celé odpoledne jsem to tam uploadoval, pak jsem změnil redirekt na Psynetu a doufal jsem, že tím je to hotovo. Není. Psynet nefunguje. Poštu přesměrovává dobře, ale adresa www.psynet.net/howadoor nefunguje vůbec a hlásí nějakou odulou chybu. Hm. Takže nová adresa je http://www.sweb.cz/howadoor, ovšem nevím, kdo se tam dostane. Asi nikdo.

Zkoušel jsem přes Napster stáhnout písničku "Šla nanynka do zelí", ale neuspěl jsem. Hovadin těžké gigabajty, ale takovou fundamentální věc člověk nesežene. Tak jsem stáhnul alespoň obrázek.

Středa 17 

O víkendu bych mohl jednu noc zase potrénovat spaní ve žďáráku. Uvažuji o tom, že bych se vydal do Bílých Karpat, jelikož je to tam docela hezké a hlavně to není daleko. Jen aby pořádně mrzlo, jinak to nemá cenu.

Úterý 16 

Ve firmě se diskutovalo o tom, co se zastaralými počítači a monitory, když se koupí nové. Navrhl jsem, že bychom na firemních stránkách mohli tyto věci inzerovat v prodeji pod titulem "Prodej ojetého hárdvéru". Uslyšel to Petr Foltýn a neomaleně navrhl, že bychom tam tedy mohli prodat sekretářku Dášu.

Pondělí 15 

Pořád to nespravili. Stejně na to teď nemám čas, programuju od rána do večera, až mi to leze na mozek.

Neděle 14 

Server CrossWinds je kaput, asi už delší dobu. Mé stránky nezná, přihlásit se k svému účtu nemůžu, založit si nový taky ne. Počkám do čtvrtka, když s tím nic neudělají, tak

Howadoora na cestách

přestěhuju jinam. Ale nevím kam.

Dnes ještě sčítání labutí pokračovalo, pročež jsem šel znovu k ZOO a zase je počítal. Ještě jsem do nich investoval rohlík. Už se těším na tu knihu receptů od ptákologů.

Sobota 13 
*

*

*

*

Včera jsem pro samé vychvalování žďáráku zapomněl zmínit ponožky "Horal", které jsem dostal k vánocům. Taky dobrá věc, nedřou, zůstávají vcelku suché a jsou pěkně teplé. Tak si je kupte, vyřízněte si do nich otvory pro oči a naražte si je na kebuli, moulové.

V novinách jsem se dočetl, že Česká ornitologická společnost pořádá sčítání labutí, kterého se má zúčastnit každý a to tím způsobem, že někam jde, tam labutě napjatě pozoruje a sčítá a pak jim napíše, kde to bylo, v kolik hodin a kolik tam těch ptáků viděl. A též má uvést, kolik z nich bylo šedých, což jsou prý labutě mladé. To mě zaujalo a hned jsem si zapsal pozorování z okna, kde jsem neviděl labutě žádné, z toho ani jedna nebyla šedivá. Neváhal jsem a odeslal.

Ale pak jsem šel ven k ZOO, kde labutě bývají a bylo jich tam 57, z toho 17 šedivých, což jsem též podrobně zapsal a taky poslal. Každému ptakozorovi, který se sčítání zúčastní, slibují ti ornitologové zaslat propagační materiály, předpokládám, že tam budou i nějaké recepty na pečenou labuť a polévku z vrány a tak.

Na mostě stály haldy lidí a všichni sčítali labutě jak jatí. Každou chvíli někdo vykřikl nějaké nepravděpodobné číslo, samozřejmě zcela odlišné od předchozího. Aby se labutě koncentrovaly na jedno místo a usnadnily tak své sečtení, byla jim davem do vody vhazována značná kvanta shnilých chlebů a plesnivých rohlíků, což labutě chtivě a nekulturně požíraly. Některé velmi hltavé labutě už byly viditelně nadmuté a brzy se asi potopily. Dost možná, že na dně pod mostem už odpočívá mnoho vraků přežraných labutí. Přesto však byli ptáci stále při chuti a o potravu se přímo rvali, dokonce neváhali vyskočit na břeh a pronásledovat ubohé dítě, které jim chtělo hodit rohlík ze břehu. Robě utíkalo s pláčem pryč, v patách mrak zuřivých labutí s ostrými rozevřenými zobany, plnými blyštících se nabroušených vrubozobů, vzápětí zakoplo a rozpláclo se do prachu a bylo by nemilosrdnými živočichy na místě rozklováno, kdyby mu na pomoc nepřiběhla matka, třímající olbřímí kyj a později i několik odvážných mužů z davu sčítajících ptakozorů. Strhl se lítý boj, ve kterém dlouho nebylo jasné, kdo zvítězí, posléze však byly zhovadilé labutě brutálním násilím a výstražnou střelbou městských policistů natlačeny zpátky do řeky, aby byly podrobeny novému sečtení, což komentovaly potměšilým kejháním a zákeřným syčením.

 

Pátek 12 

Pozdě v noci už jsem zpátky doma. Žďárák sice nezklamal, spalo se dobře, ale celou věc jsem nějak nedomyslel a zůstal jsem uprostřed odpoledne na hřebenu bez vody (všechna zmrzla) a bez šance dojít na slušné místo ke spaní, protože jsem postupoval podstatně pomaleji, než jsem čekal. Bohužel jsem se tak soustředil na minimalizaci váhy batohu, až jsem z toho nevzal vařič. A bez vařiče si sníh nerozmrazíte, tedy pokud nejste nějaký trhlý jogín (a já myslím, že ani potom ne) a když nerozmrazíte, tak se nenapijete, a proto jsem nakonec zvolil taktický ústup a příště si to líp promyslím. Ale žďárák je dobrá věc, můžu doporučit.

Čtvrtek 11 

V 7:30 ráno odjíždím autobusem do Kraľovan, odkud pak pojedu ještě kousek vlakem do stanice Kraľovany-zastávka. Odsud pak vyběhnu jako srnec a hřeben Malé Fatry, kde do rozbalím svůj krásný nový žďárák, rovnou na sníh, do sněhu, do mrazu a vánice… sakra… hm… to jsem fakt zvědavý jestli to přežiju.

Středa 10 

Zakoupil jsem žďárák, čili Žďárského bivakovací vak. Takový nepromokavý pytel je to, do toho si vlezete i se spacákem a karimatkou, i něco málo dalšího tam můžete přidat. Batoh už ale musí zůstat venku, přinejmenším u toho mého žďáráku to tak je. A pak spíte a je vám teplo jako ve stanu, nebo by mělo být. Stan ale váží tři a půl kila (ten můj), žďárák jenom osm set gramů. A navíc, co je to za hrdinství spát v zimě ve stanu, to by každý uměl! Ovšem válet se jen tak na sněhu ve žďáráku, to je jiná. Zítra ráno jedu na Malou Fatru, tak to hned vyzkouším.

Úterý 9 

V práci jsem si vytiskl hromadu velmi honosných vizitek, teď už stačí vzít jenom foťák a diktafon a vtrhnout na nějaké naivní děvče a je to. To bude něco pro Vitáska, hned jsem mu pár vizitek věnoval a jmenoval ho oficiálním dopisovatelem. Ačkoli jako dopisovatel je pěkně zdechlý, před časem tvrdil jak sepíše vlastní verzi naší cesty přes Javorníky a kde nic tu nic.

Vizitka
Pondělí 8 

Dnes jsem vařil experimentální gulášovou polívku, což sestávalo z toho, že jsem gulášovku z pytlíku nasypal do papiňáku, přidal nakrájené brambory, koření a jeden bílý jogurt. Dopadlo to dobře, tak si to třeba taky zkuste. Jen ten pytlík musí být od Vitany, rozhodně ne Knorr, protože ten je na blití. Do polívek Knorr přidávají nějaký strašný hnus nasekaný na jemné kostičky a ten způsobuje, že všechny polévky Knorr jsou dobré leda jako dávidlo.

Neděle 7 

Zjišťováním na internetu jsem zjistil, že lístek na autobus do Chamonix prodává víc společností, všechny nabízejí cenu okolo 4800.- Kč. Navíc jsem sehnal už dva lidi, kteří by případně o cestě také uvažovali, takže se to celé vyvíjí nad očekávání dobře. Už se těším! Ale budu muset trochu potrénovat, momentálně jsem na tom dost bídně. Ve čtvrtek vyrazím na Malou Fatru, tam budu mít příležitost.

Pro případné další zájemce o cestu na Mont Blanc přidávám jízdní řád, buď jako PDF soubor, nebo, o kousek níž, jako obrázek. V tom PDF je toho o trošku víc.

Autobus Praha-Chamonix

 

Sobota 6 

Včera jsem měl narozeniny.

Pátek 5 

Koupil jsem si autoatlas Maďarska. Je sice v měřítku 1:250 000, ale je podrobnější než ta stotisícovka, co jsem měl letos (vlastně loni) na cestě kolem Slovenska. Podle předběžného výpočtu bude jízda kolem Maďarska asi 1800 km dlouhá, což je o něco méně, než jsem čekal.

Čtvrtek 4 
 
Mont Blanc, 4807 metrů, pravděpodobně od severovýchodu (?)

Jako příloha k lednovému Chipu vyšlo CD a na tom CD program Jízdní řády od firmy Chaps. Skvělá věc, alespoň pro mě, když pořád někam jezdím. Jsou tam české a slovenské vlaky, české a mezinárodní autobusy. Škoda, že do toho zatím nezačlenili slovenské a jiné evropské autobusy, ale i tak si s tím pořád hraju. Celé večery se dívám, kam mi zrovna jede autobus, jak by se dalo jet na různá místa a tak. Až jsem na to přišel!

Z Prahy jede krásný, nový a především přímý autobus do Chamonix! A co se tyčí nad Chamonix? Tož přece Mont Blanc! Před čtyřmi lety jsem tam byl, bylo to pěkné, ale tenkrát jsem tam šlapal s obrovskou bandou, a to přece jen není tak úplně ono. Od té doby jsem mockrát přemýšlel, že bych se tam vrátil a sám udělal nejaký pěkný přechod, dokonce už jsem nakoupil mapu a pěkně si to naplánoval, ale vždycky to zkrachovalo na dopravě. Nic přímého jsem nenašel (a ani asi nebylo) a jet do Ženevy a potom se plácat s celým vybavením stopem a nebo platit strašlivě drahé místní spoje, to se mi nechtělo. Ovšem teď, když tu mám přímý autobus, to je jiná! Zakoupím zpáteční lístek a už jedu. To už je jisté. Teď se ještě rozhodnout kdy, případně sehnat někoho do party (nechcete se přidat?) a vzhůru na Mont Blanc!

Středa 3 

Tak zpátky domů a do práce. Stejně se zkazilo počasí.

Úterý 2 

U té chalupy, jak tady teď jsem, je takový bazének, asi šest metrů v průměru a asi metr dvacet hluboký. Pořád mě provokovali, ať tam vlezu - zvlášť když zjistili že mám s sebou plavky - až mě vyhecovali. Tak jsem tam vlezl. Nejdřív jen po pás a podruhé už celý. Podotýkám, že bazének není vyhřívaný a polovina už byla zamrzlá. No skvělého něco! Radím vám, okamžitě si to taky zkuste, dokud je zima a máte kde! Už chápu, co na tom plavání v zamrzlé Vltavě ti otužilci mají. Krásně se rozproudí krev, člověk se pak cítí přímo báječně. To se teď stane mým oblíbeným koníčkem, jak někde v zimě uvidím bazének, tak tam skočím a nikdo mě nezadrží.

Pondělí 1 

Je hezky a tak se věnuji sáňkování.

 


 


Nějaký vzkaz pro Howadoora? Chcete-li odpověď, napište zpáteční adresu.

http://www.bravenet.com/